GRM188R6YA106MA73D
Mfr.Part #
GRM188R6YA106MA73D
Description
CAP CER 10UF 35V X5R 0603
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
10 Weeks
Temperature Coefficient :
X5R
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
35V
Temperature Characteristics Code :
X5R
Tolerance :
±20%
Thickness :
990.6μm
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
WRAPAROUND
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
10μF