GRM188R61E105MAADD
Mfr.Part #
GRM188R61E105MAADD
Description
CAP CER MLCC
Tolerance :
20%
Number of Terminations :
2
Mounting Feature :
Capacitance :
1μF
Voltage - Rated DC :
25V
Temperature Characteristics Code :
X5R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Length :
1.6mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature (Max) :
85°C
Width :
yes
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Pbfree Code :
yes
Dielectric :
X5R
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Datasheets
GRM188R61E105MAADD
Murata Electronics GRM188R61E105MAADD
1μF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0603