GRM188C71A475KE21D
Mfr.Part #
GRM188C71A475KE21D
Description
CAP CER 4.7UF 10V X7S 0603
Capacitance :
4.7μF
Voltage - Rated DC :
10V
Length :
1.6mm
Width :
800μm
Thickness :
800μm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Dielectric :
X7S
Datasheets
GRM188C71A475KE21D
Murata Electronics GRM188C71A475KE21D
0603 Ceramic Capacitor 4.7muF 10V