GRM1887U1H9R4DZ01D
Mfr.Part #
GRM1887U1H9R4DZ01D
Description
CAP CER 9.4PF 50V U2J 0603
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
9.4pF
Tolerance :
±0.5pF
RoHS Compliant
Murata Electronics GRM1887U1H9R4DZ01D
GRM 9.4pF Ceramic Capacitor ±0.5pF U2J 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
GRM1887U1H9R4DZ01D Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with U2J being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 50V Volts DC - Rated DC.
GRM1887U1H9R4DZ01D Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with U2J being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V