GRM1887U1H8R3DZ01D
Mfr.Part #
GRM1887U1H8R3DZ01D
Description
CAP CER 8.3PF 50V U2J 0603
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Capacitance :
8.3pF
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±0.5pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Murata Electronics GRM1887U1H8R3DZ01D
GRM 8.3pF Ceramic Capacitor ±0.5pF U2J 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
GRM1887U1H8R3DZ01D Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is U2J and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 50V, it is capable of operating.
GRM1887U1H8R3DZ01D Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with U2J being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V