GRM1887U1H5R3DZ01D
Mfr.Part #
GRM1887U1H5R3DZ01D
Description
CAP CER 5.3PF 50V U2J 0603
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
5.3pF
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±0.5pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Ceramic
Murata Electronics GRM1887U1H5R3DZ01D
GRM 5.3pF Ceramic Capacitor ±0.5pF U2J 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
GRM1887U1H5R3DZ01D Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is U2J.Ceramic capacitor runs on voltage of 50V - Rated DC.
GRM1887U1H5R3DZ01D Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with U2J being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V