GRM1887U1H4R6CZ01D
Mfr.Part #
GRM1887U1H4R6CZ01D
Description
CAP CER 4.6PF 50V U2J 0603
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pbfree Code :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
4.6pF