GRM1887U1H272FA01J
Mfr.Part #
GRM1887U1H272FA01J
Description
CAP CER 2700PF 50V U2J 0603
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
2700pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Voltage - Rated :
50V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Murata Electronics GRM1887U1H272FA01J
GRM 2700pF 50V Ceramic Capacitor ±1% U2J 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)