GRM1887U1H1R7CZ01D
Mfr.Part #
GRM1887U1H1R7CZ01D
Description
CAP CER 1.7PF 50V U2J 0603
Ceramic Capacitors
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
800μm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
50V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Temperature Characteristics Code :
U2J
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Case Code (Metric) :
Multilayer :
yes
Termination :
SMD/SMT
Series :
GRM
Depth :
800μm
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Thickness :
889μm
Number of Terminations :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Mount :
Surface Mount
HTS Code :
Dielectric Material :
Ceramic
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance :
1.7pF
Tolerance :
±0.25pF
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Case Code (Imperial) :
Murata Electronics GRM1887U1H1R7CZ01D
GRM 1.7pF Ceramic Capacitor ±0.25pF U2J 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
GRM1887U1H1R7CZ01D Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is U2J.Powered by voltage of 50V, it can be operated with a voltage of rated DC.
GRM1887U1H1R7CZ01D Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with U2J being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V