GRM1887U1H182GA01D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GRM1887U1H182GA01D
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1800PF 50V U2J 0603
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
U2J
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±2%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
GRM
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
1800pF
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Murata Electronics GRM1887U1H182GA01D
GRM 1800pF 50V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)