GRM1887U1H122GA01D
Mfr.Part #
GRM1887U1H122GA01D
Description
CAP CER 1200PF 50V U2J 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
U2J
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
1200pF
Murata Electronics GRM1887U1H122GA01D
GRM 1200pF 50V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)