GRM1887U1A153JA01D
Mfr.Part #
GRM1887U1A153JA01D
Description
CAP CER 0.015UF 10V U2J 0603
Temperature Characteristics Code :
U2J
Factory Lead Time :
10 Weeks
Pbfree Code :
Capacitance :
0.015µF
Width :
0.8mm
Tolerance :
±5%
Length :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
10V
Temperature Coefficient :
U2J
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
889μm
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm