GRM1886R1H9R3DZ01D
Mfr.Part #
GRM1886R1H9R3DZ01D
Description
CAP CER 9.3PF 50V R2H 0603
Ceramic Capacitors
Case Code (Imperial) :
Temperature Characteristics Code :
R2H
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Capacitance :
9.3pF
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Temperature Coefficient :
R2H
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Number of Terminations :
2
Series :
GRM
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±0.5pF
800μm
Murata Electronics GRM1886R1H9R3DZ01D
GRM 9.3pF Ceramic Capacitor ±0.5pF R2H 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
GRM1886R1H9R3DZ01D Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is R2H and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 50V, it is capable of operating.
GRM1886R1H9R3DZ01D Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with R2H being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V