GRM1886P1H4R3CZ01D
Mfr.Part #
GRM1886P1H4R3CZ01D
Description
CAP CER 4.3PF 50V P2H 0603
Ceramic Capacitors
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated DC :
50V
Radiation Hardening :
No
Multilayer :
yes
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
800μm
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
4.3pF
Temperature Coefficient :
P2H
RoHS Status :
RoHS Compliant
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Tape and Reel (TR)
Depth :
800μm
HTS Code :
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
GENERAL PURPOSE
Temperature Characteristics Code :
P2H
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm