GRM1886P1H3R3CZ01D
Mfr.Part #
GRM1886P1H3R3CZ01D
Description
CAP CER 3.3PF 50V P2H 0603
Ceramic Capacitors
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness :
889μm
Temperature Coefficient :
P2H
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Surface Mount
Dielectric Material :
Ceramic
No
Temperature Characteristics Code :
P2H
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Multilayer :
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
HTS Code :
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Depth :
800μm
Voltage - Rated DC :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Tolerance :
±0.25pF
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Height :
800μm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Capacitance :
3.3pF
Murata Electronics GRM1886P1H3R3CZ01D
GRM 3.3pF Ceramic Capacitor ±0.25pF P2H 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
GRM1886P1H3R3CZ01D Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals P2H indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 50V allows it to function.
GRM1886P1H3R3CZ01D Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with P2H being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V