GRM1886P1H2R1CZ01D
Mfr.Part #
GRM1886P1H2R1CZ01D
Description
CAP CER 2.1PF 50V P2H 0603
GRM
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Mount :
Surface Mount
HTS Code :
889μm
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Depth :
800μm
Voltage - Rated DC :
50V
Dielectric Material :
Ceramic
RoHS Status :
RoHS Compliant
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Characteristics Code :
P2H
Capacitance :
2.1pF
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C