GRM1885C2A820GA01D
Mfr.Part #
GRM1885C2A820GA01D
Description
CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 0603
Capacitance :
82pF
No
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Mount :
Surface Mount
Temperature Characteristics Code :
C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
yes
Dielectric :
C0G
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Voltage - Rated DC :
100V