GRM1885C2A4R1CZ01D
Mfr.Part #
GRM1885C2A4R1CZ01D
Description
CAP CER 4.1PF 100V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated DC :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
800μm
Depth :
800μm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Pbfree Code :
yes
HTS Code :
Capacitance :
4.1pF
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Tolerance :
±0.25pF