GRM1885C2A3R7CA01D
Mfr.Part #
GRM1885C2A3R7CA01D
Description
CAP CER 3.7PF 100V C0G/NP0 0603
C0G
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mount :
Surface Mount
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Weight :
6.293594mg
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Composition :
Ceramic
Capacitance :
3.7pF
Voltage - Rated DC :
100V
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Width :
0.8mm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Surface Mount, MLCC
Length :
1.6mm
Tolerance :
±0.25pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Murata Electronics GRM1885C2A3R7CA01D
GRM 3.7pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)