GRM1885C2A3R3CZ01D
Mfr.Part #
GRM1885C2A3R3CZ01D
Description
CAP CER 3.3PF 100V C0G/NP0 0603
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Capacitance :
3.3pF
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±0.25pF
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
100V
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
2
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Depth :
800μm
Murata Electronics GRM1885C2A3R3CZ01D
GRM 3.3pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
GRM1885C2A3R3CZ01D Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.This device can operate on voltage - Rated DC of 100V.
GRM1885C2A3R3CZ01D Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V