GRM1885C2A1R8CZ01D
Mfr.Part #
GRM1885C2A1R8CZ01D
Description
CAP CER 1.8PF 100V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Length :
1.6mm
Series :
GRM
HTS Code :
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.25pF
Capacitance :
1.8pF
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Width :
0.8mm
C0G NP0
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated DC :
100V
Depth :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm