GRM1885C2A1R2CZ01D
Mfr.Part #
GRM1885C2A1R2CZ01D
Description
CAP CER 1.2PF 100V C0G/NP0 0603
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Tape and Reel (TR)
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
EAR99
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
yes
Surface Mount :
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.25pF
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
100V