GRM1885C1H9R9DA01D
Mfr.Part #
GRM1885C1H9R9DA01D
Description
CAP CER 9.9PF 50V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±0.5pF
Dielectric Material :
Ceramic
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
JESD-609 Code :
e3
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Capacitance :
9.9pF
Surface Mount, MLCC
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Length :
1.6mm
Width :
0.8mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
0.8mm
ECCN Code :
EAR99
Murata Electronics GRM1885C1H9R9DA01D
GRM 9.9pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)