GRM1885C1H9R4DZ01D
Mfr.Part #
GRM1885C1H9R4DZ01D
Description
CAP CER 9.4PF 50V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
C0G NP0
Case Code (Imperial) :
C0G
Termination :
SMD/SMT
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Radiation Hardening :
No
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Voltage - Rated DC :
50V
Dielectric :
Tolerance :
±0.5pF
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Capacitance :
9.4pF