GRM1885C1H9R0DA01J
Mfr.Part #
GRM1885C1H9R0DA01J
Description
CAP CER 9PF 50V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Width :
0.8mm
Tolerance :
±0.5pF
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
e3
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Length :
1.6mm
Capacitance :
9pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Weight :
6.293594mg
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
50V
Murata Electronics GRM1885C1H9R0DA01J
GRM 9pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)