GRM1885C1H7R2DA01D
Mfr.Part #
GRM1885C1H7R2DA01D
Description
CAP CER 7.2PF 50V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±0.5pF
C0G
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Thickness :
889μm
Width :
0.8mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
0.8mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Dielectric Material :
Ceramic
Pbfree Code :
Voltage - Rated DC :
50V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Length :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
7.2pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C