GRM1885C1H6R4CA01D
Mfr.Part #
GRM1885C1H6R4CA01D
Description
CAP CER 6.4PF 50V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Composition :
Ceramic
Capacitance :
6.4pF
Case Code (Metric) :
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
GENERAL PURPOSE
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 2 weeks ago)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±0.25pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tape and Reel (TR)
Width :
0.8mm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Series :
GRM
Weight :
6.293594mg
Voltage - Rated DC :
50V
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Murata Electronics GRM1885C1H6R4CA01D
GRM 6.4pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)