GRM1885C1H6R0CZ01D
Mfr.Part #
GRM1885C1H6R0CZ01D
Description
CAP CER 6PF 50V C0G/NP0 0603
Height :
800μm
Case Code (Imperial) :
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±0.25pF
RoHS Status :
RoHS Compliant
Depth :
800μm
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Weight :
2.012816mg
Multilayer :
yes
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Lead Free :
Lead Free
Dielectric :
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Capacitance :
6pF