GRM1885C1H681JA01D
Mfr.Part #
GRM1885C1H681JA01D
Description
CAP CER 680PF 50V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated DC :
50V
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Voltage :
50V
Insulation Resistance :
10GOhm
Height :
900μm
GRM
Case Code (Imperial) :
REACH SVHC :
No SVHC
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Dielectric Material :
Ceramic
Case Code (Metric) :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Length :
1.6mm
Number of Pins :
2
Width :
0.8mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
800μm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
680pF
Lead Free :
Lead Free
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics GRM1885C1H681JA01D from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:0603 (1608 Metric), Number of Terminations:2, Voltage:50V, Number of Pins:2, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Operating Temperature:-55°C~125°C, GRM1885C1H681JA01D pinout, GRM1885C1H681JA01D datasheet PDF, GRM1885C1H681JA01D amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics GRM1885C1H681JA01D ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics GRM1885C1H681JA01D
GRM 680pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)