GRM1885C1H4R3BA01D
Mfr.Part #
GRM1885C1H4R3BA01D
Description
CAP CER 4.3PF 50V C0G/NP0 0603
Stock
541
In Stock :
541
yes
Width :
0.8mm
Capacitance :
4.3pF
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Weight :
6.293594mg
Tolerance :
±0.1pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
889μm
Length :
1.6mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 4 weeks ago)
Murata Electronics GRM1885C1H4R3BA01D
GRM 4.3pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)