GRM1885C1H3R6CA01D
Mfr.Part #
GRM1885C1H3R6CA01D
Description
CAP CER 3.6PF 50V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±0.25pF
Number of Terminations :
2
Width :
0.8mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Capacitance :
3.6pF
Voltage - Rated :
50V
WRAPAROUND
Dielectric Material :
Ceramic
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
0.8mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Murata Electronics GRM1885C1H3R6CA01D
GRM 3.6pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)