GRM1885C1H3R4CA01D
Mfr.Part #
GRM1885C1H3R4CA01D
Description
CAP CER 3.4PF 50V C0G/NP0 0603
Length :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.25pF
Capacitance :
3.4pF
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 2 weeks ago)
Pbfree Code :
yes
Weight :
6.293594mg
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Width :
0.8mm
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
889μm
Height :
800μm
Voltage - Rated DC :
50V
Composition :
Ceramic
Termination :
SMD/SMT
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Murata Electronics GRM1885C1H3R4CA01D
GRM 3.4pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)