GRM1885C1H392JA01D
Mfr.Part #
GRM1885C1H392JA01D
Description
CAP CER 3900PF 50V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Characteristics Code :
Surface Mount
Length :
1.6mm
Capacitance :
3900pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
0.8mm
Dielectric :
C0G
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Depth :
800μm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Height :
900μm
Tolerance :
±5%
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Multilayer :
yes
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage :
50V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Material :
Ceramic
Radiation Hardening :
No
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
889μm
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Lead Free :
Lead Free
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
C0G NP0
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Series :
GRM
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics GRM1885C1H392JA01D from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Number of Terminations:2, Voltage:50V, Package / Case:0603 (1608 Metric), Operating Temperature:-55°C~125°C, GRM1885C1H392JA01D pinout, GRM1885C1H392JA01D datasheet PDF, GRM1885C1H392JA01D amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics GRM1885C1H392JA01D ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics GRM1885C1H392JA01D
GRM 3900pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)