GRM1885C1H362JA01D
Mfr.Part #
GRM1885C1H362JA01D
Description
CAP CER 3600PF 50V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Temperature Characteristics Code :
C0G
Dielectric :
C0G
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
HTS Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
900μm
Multilayer :
yes
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Width :
0.8mm
Depth :
800μm
Termination :
SMD/SMT
Length :
1.6mm
Thickness :
889μm
Voltage :
50V
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Tolerance :
±5%
Material :
Ceramic
Capacitance :
3600pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C