GRM1885C1H121FA01J
Mfr.Part #
GRM1885C1H121FA01J
Description
CAP CER 120PF 50V C0G/NP0 0603
Height :
0.8mm
Voltage - Rated :
50V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±1%
Tape and Reel (TR)
Dielectric Material :
Ceramic
Multilayer :
yes
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e3
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Capacitance :
120pF
Surface Mount :
Temperature Characteristics Code :
C0G
Width :
0.8mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
HTS Code :
Length :
1.6mm
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Murata Electronics GRM1885C1H121FA01J
GRM 120pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)