GRM1885C1E112JA01D
Mfr.Part #
GRM1885C1E112JA01D
Description
CAP CER 1100PF 25V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±5%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Thickness :
889μm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Radiation Hardening :
No
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
GRM
Termination :
SMD/SMT
Multilayer :
yes
Dielectric :
C0G
Material :
Ceramic
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Depth :
800μm
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Case Code (Imperial) :
Temperature Characteristics Code :
C0G
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
900μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
Capacitance :
1100pF