GRM186R60G226ME15J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GRM186R60G226ME15J
Manufacturer
Murata Electronics
Description
CAP CER MLCC
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Voltage - Rated DC :
4V
Length :
1.6mm
Capacitance :
22µF
Package / Case :
Thickness :
600μm
Width :
800μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric :
X5R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
10 Weeks
Datasheets
GRM186R60G226ME15J
Murata Electronics GRM186R60G226ME15J
22μF Ceramic Capacitor 0603