GRM155R72A331MA01J
Mfr.Part #
GRM155R72A331MA01J
Description
CAP CER MLCC
Thickness :
500μm
Mounting Feature :
Surface Mount
Dielectric :
X7R
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
HTS Code :
Length :
1mm
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
Voltage - Rated DC :
100V
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
10 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Tolerance :
20%
Height :
0.5mm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature (Max) :
125°C
Capacitance :
330pF
Width :
500μm
Package / Case :
Datasheets
GRM155R72A331MA01J
Murata Electronics GRM155R72A331MA01J
330pF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0402