GRM155R71H302KA01J
Mfr.Part #
GRM155R71H302KA01J
Description
CAP CER MLCC
Ceramic Capacitors
Dielectric :
Capacitance :
3nF
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Tolerance :
10%
Width :
500μm
Voltage - Rated DC :
50V
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
e3
Length :
1mm
500μm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
X7R
Operating Temperature (Max) :
125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
GRM155R71H302KA01J
Murata Electronics GRM155R71H302KA01J
CERAMIC CAPACITOR 0402 Ceramic Capacitor 15% ppm C 10% 3nF 50V