GRM155R71H271JA01J
Mfr.Part #
GRM155R71H271JA01J
Description
CAP CER MLCC
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage - Rated DC :
50V
JESD-609 Code :
e3
Dielectric :
X7R
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Package / Case :
Multilayer :
yes
Width :
EAR99
Operating Temperature (Max) :
125°C
Tolerance :
5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
Surface Mount
Length :
1mm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Capacitance :
270pF
500μm
Datasheets
GRM155R71H271JA01J
Murata Electronics GRM155R71H271JA01J
270pF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 0402