GRM155R71H162JA01J
Mfr.Part #
GRM155R71H162JA01J
Description
CAP CER MLCC
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
2
Dielectric :
yes
Mounting Feature :
Voltage - Rated DC :
50V
JESD-609 Code :
e3
Width :
EAR99
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Capacitance :
1.6nF
Tolerance :
5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature (Max) :
125°C
Length :
1mm
Datasheets
GRM155R71H162JA01J
Murata Electronics GRM155R71H162JA01J
CERAMIC CAPACITOR 0402 Ceramic Capacitor X7R 5% 1.6nF 50V