GRM155R71H112JA01J
Mfr.Part #
GRM155R71H112JA01J
Description
CAP CER MLCC
1 (Unlimited)
Width :
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Number of Terminations :
2
Length :
1mm
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Surface Mount :
Tolerance :
5%
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature (Max) :
125°C
Mounting Feature :
Capacitance :
1.1nF
Tape and Reel (TR)
Dielectric :
X7R
Datasheets
GRM155R71H112JA01J
Murata Electronics GRM155R71H112JA01J
CERAMIC CAPACITOR 0402 Ceramic Capacitor X7R 5% 1.1nF 50V