GRM155R71E912JA01J
Mfr.Part #
GRM155R71E912JA01J
Tolerance :
5%
JESD-609 Code :
e3
Length :
1mm
Operating Temperature (Max) :
125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric :
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Pbfree Code :
Mounting Feature :
Surface Mount
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Capacitance :
9.1nF
Datasheets
GRM155R71E912JA01J
Murata Electronics GRM155R71E912JA01J
CERAMIC CAPACITOR 0402 Ceramic Capacitor X7R 5% 9.1nF 25V