GRM155R71E682JA01J
Mfr.Part #
GRM155R71E682JA01J
Capacitance :
6.8nF
Mounting Feature :
Surface Mount
Factory Lead Time :
10 Weeks
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 2 weeks ago)
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Operating Temperature (Max) :
125°C
1 (Unlimited)
Package / Case :
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
5%
Voltage - Rated DC :
25V
Length :
1mm
Dielectric :
ROHS3 Compliant
Datasheets
GRM155R71E682JA01J
Murata Electronics GRM155R71E682JA01J
6.8nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 0402