GRM155R71E472JA01J
Mfr.Part #
GRM155R71E472JA01J
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Tolerance :
5%
JESD-609 Code :
e3
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Factory Lead Time :
10 Weeks
Length :
1mm
Voltage - Rated DC :
25V
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Capacitance :
4.7nF
Mounting Feature :
Surface Mount
Dielectric :
X7R
Operating Temperature (Max) :
125°C
Multilayer :
Package / Case :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
GRM155R71E472JA01J
Murata Electronics GRM155R71E472JA01J
4.7nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 0402