GRM155R71E163MA61J
Mfr.Part #
GRM155R71E163MA61J
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
25V
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Mounting Feature :
Operating Temperature (Max) :
125°C
Dielectric :
Length :
1mm
Capacitance :
16nF
Tolerance :
20%
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Datasheets
GRM155R71E163MA61J
Murata Electronics GRM155R71E163MA61J
CERAMIC CAPACITOR 0402 Ceramic Capacitor 15% ppm C 20% 16nF 25V