GRM155R71E153JA61D
Mfr.Part #
GRM155R71E153JA61D
Voltage - Rated DC :
25V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric :
X7R
Length :
1mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Operating Temperature (Min) :
-55°C
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature (Max) :
125°C
Tolerance :
5%
Capacitance :
15nF