GRM155R71C224MA12J
Mfr.Part #
GRM155R71C224MA12J
Voltage - Rated DC :
16V
Height :
0.5mm
Operating Temperature (Max) :
125°C
yes
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
10 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
Surface Mount
HTS Code :
Pbfree Code :
Capacitance :
220nF
Temperature Characteristics Code :
X7R
JESD-609 Code :
e3
Length :
1mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Dielectric :
Tolerance :
20%
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Package / Case :
Datasheets
GRM155R71C224MA12J
Murata Electronics GRM155R71C224MA12J
220nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0402