GRM155R71A823JA01J
Mfr.Part #
GRM155R71A823JA01J
Description
CAP CER MLCC
Capacitance :
82nF
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature (Max) :
125°C
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
5%
Number of Terminations :
2
Length :
1mm
Package / Case :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Mounting Feature :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
Thickness :
500μm
Multilayer :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
10V
Width :
500μm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Factory Lead Time :
10 Weeks
Dielectric :
X7R
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
GRM155R71A823JA01J
Murata Electronics GRM155R71A823JA01J
82nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 0402