GRM155R61C393JA01D
Mfr.Part #
GRM155R61C393JA01D
Description
CAP CER MLCC
CERAMIC CAPACITOR
Factory Lead Time :
10 Weeks
1 (Unlimited)
Dielectric :
X5R
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Multilayer :
yes
Operating Temperature (Max) :
85°C
500μm
Mounting Feature :
Voltage - Rated DC :
16V
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Length :
1mm
Capacitance :
39nF
Tolerance :
5%
ROHS3 Compliant
Datasheets
GRM155R61C393JA01D
Murata Electronics GRM155R61C393JA01D
39nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 0402